Prunus cerasifera 'Pisardi’

Bardzo ładne, ozdobne, kompaktowe drzewo. Popularny i pewny wybór dla rośliny o bordowych liściach. Osiąga bardzo niewielkie rozmiary – około 5 metrów wysokości i 3 metry szerokości. Korona gęsta, zwarta, owalna.

Śliwa ‘Pisardii’ ma wiele zalet, a jedną z nich jest dość wczesne, intensywne kwitnienie już kwietniu, jako jedna z pierwszych w ogrodzie, razem z forsycją, więc sadząc akurat tą odmianę możemy zaplanować wymienność kwiatów z innymi roślinami wydłużając uroki wiosny. Kwiatki są małe, wielkości około 2,5 centymetra, białe lub różowe, gęsto pokrywają całe drzewo. Liście natomiast są purpurowe, owalne, błyszczące, nie zmieniają koloru przez cały okres wegetacji i bardzo długo utrzymują się na drzewie. Kora drzewa ciemno purpurowa.

Doskonale radzi sobie na stanowisku słonecznym, glebę preferuje żyzną, próchniczą, stale wilgotną, ale w słabszej też sobie poradzi o ile będziemy ją systematycznie dokarmiać. Nie jest też wrażliwa na przedłużające się letnie czasowe susze. Jest niewrażliwa na zanieczyszczenia i choroby, oraz bardzo dobrze znosi mrozy, choć należy uważać w najzimniejszych regionach naszego kraju.

Odmiana polecana do małych ogródków ze względu na swoje rozmiary. Nie ma też szczególnych wymagań glebowych. Dobrze radzi sobie z przycinaniem. Świetnie prezentuje się także w grupach i szpalerach.

Aktualności Czytaj wszystkie aktualności

Bony Upominkowe

Zastanawiasz się nad prezentem dla bliskiej osoby – krewnego lub przyjaciela, który jest miłośnikiem ogrodu. Jeśli tak, możemy Ci pomóc. Oferujemy bony podarunkowe w wybranej …

Chelsea Flower Show

Zwycięski ogród z RHS Chelsea Flower Show 2021 | The Yeo Valley Organic Garden Nagroda: Gold Medal (Złoty medal), People’s Choice – Best Show GardenKategoria: …