Acer platanoides 'Globosum’

Acer platanoides 'Globosum’ Klon pospolity.

Jeśli nie wiemy, jakie drzewo posadzić, ale marzy nam się coś efektownego, o kulistym pokroju, niewymagające, które praktycznie nie wymaga wiedzy ogrodniczej, aby poprawnie rosnąć, to wybór może być tylko jeden – klon w odmianie ‘Globosum’.

Jest to niewielkich rozmiarów drzewo, zazwyczaj szczepione na wysokości niewiele ponad 2 metry. Jego korona osiągnąć może do 6 metrów szerokości. Praktycznie nigdy nie wymaga przycinania, aby utrzymać zwarty i kulisty wygląd. Jest bardzo tolerancyjne jeśli chodzi o podłoże, ale nie lubi zbytniego podlewania. Woli cień i półcień niż pełne słońce, gdyż w okresach czasowej suszy jego piękne liście o klasycznie klonowym pokroju mogą się przypalić od słońca. Klon ‘Globosum’ jest bardzo odporny na choroby i w naszym klimacie całkowicie niewrażliwy na mróz. Przez cały okres ulistnienia liście są koloru intensywnie zielonego, duże i gęste – chętnie gniazdują w nich małe ptaki. Na jesieni przybierają barwę od żółtej do pomarańczowej.

Ze względu na swoją wytrzymałość, bezobsługowość i zwięzły pokrój jest to jedna z ulubionych roślin wybieranych przez architektów miejskich. Bardzo ładnie wygląda sadzona zarówno w szpalerach jak i pojedynczych egzemplarzach. Świetnie nadaje się do mniejszych ogrodów jako soliter, jak i do kompozycji z innymi roślinami, zwłaszcza tymi o nieregularnym pokroju i urozmaiconymi kolorami.

Oczywiście jak wszystkie prezentowane w tym dziale rośliny, posiadamy tego klona ‘Globosum’ w swojej ofercie i serdecznie go polecamy.

Aktualności Czytaj wszystkie aktualności

Bony Upominkowe

Zastanawiasz się nad prezentem dla bliskiej osoby – krewnego lub przyjaciela, który jest miłośnikiem ogrodu. Jeśli tak, możemy Ci pomóc. Oferujemy bony podarunkowe w wybranej …

Chelsea Flower Show

Zwycięski ogród z RHS Chelsea Flower Show 2021 | The Yeo Valley Organic Garden Nagroda: Gold Medal (Złoty medal), People’s Choice – Best Show GardenKategoria: …