Carpinus betulus ‘Fastigiata’ grab pospolity.

Czasami zdarza się, że całkowicie nie wiemy jakie drzewo mamy zakupić do naszego ogrodu. W takiej sytuacji należy się zastanowić nad grabem w odmianie ‘Fastigiata’. W większości przypadków okazuje się to być strzałem w dziesiątkę.

Grab ‘Fastigiata’ to drzewo o dość kompaktowych rozmiarach i wąsko stożkowym pokroju. Gęsta sieć gałęzi tworzy zwartą kolumnę. W pierwszych latach po posadzeniu drzewko jest smukłe, strzeliste. Dopiero wraz z biegiem czasu ‘Fastigiata’ staje się coraz szersza. Docelowo osiągnąć może ok. 15 metrów wysokości i 4 metry szerokości.

Ta odmiana jest ceniona nie tylko za walory estetyczne, ale także za brak nakładów w utrzymaniu. Jest tolerancyjna pod względem pH podłoża, nie potrzebuje dużo wody, a wręcz nie lubi terenów podmokłych, jej naturalnie formujący się kolumnowy pokrój nie wymaga przycinania i jest całkowicie mrozoodporna.

Grab ‘Fastigiata’ możemy posadzić praktycznie wszędzie. To idealne drzewo na małe przestrzenie, gdzie wyhodowanie drzewa z szeroką koroną jest niemożliwe. Bardzo ładnie wygląda też jako soliter z czasem robiąc wrażenie potężnego menhiru. W przypadku tego drzewa można sobie pozwolić na posadzenie w jego pobliżu większych krzewów i małych drzewek i nie spowoduje to jego przytłoczenia, Jest idealny jako drzewa alejowo – szpalerowe. Posadzone w rzędzie tworzą niezapomniany efekt.

Jako zamienniki do graba ‘Fastigiaty’ w naszej szkółce możemy polecić także grab ‘Lucas’, kolumnowe odmiany dębów: ‘Long Regal Prince’, ‘Green Pillar’, ‘Fastigiata’.

Aktualności Czytaj wszystkie aktualności

SPRZEDAŻ CHOINEK

Na punkcie sprzedaży pojawiły się cięte choinki. W ofercie posiadamy świerk kłujący oraz jodłę kaukaską. Ceny kreują się od 60 zł do 200 zł. Zapraszamy …

DRUGIE ŻYCIE

Kupując drzewka świąteczne w donicy, które były wykopane z gruntu z bryłą korzeniową można dać im drugie życie wsadzając je po okresie świątecznym do swojego …

ŚWIĘTA TUŻ TUŻ …

Zapraszamy do punktu sprzedaży po drzewka świąteczne. W naszym asortymencie znajdą Państwo: świerk kłujący w pojemniku o wysokości do 180 cm , świerk kłujący ‘Super …