Powojniki

Drzewka owocowe powinny stanowić nieodzowny element każdego ogrodu. Wbrew pozorom nie są trudne w uprawie. Przy poświęceniu odrobiny czasu na ich pielęgnację odwdzięczą nam się pysznymi i zdrowymi owocami. Nie ma nic przyjemniejszego dla ogrodnika jak delektowanie się własnymi owocami. Oprócz owoców drzewka dostarczają nam cienia w upalne dni. Mogą też być formą dekoracyjną ogrodu. Zarówno do dużego jak i małego ogrodu znajdziemy coś odpowiedniego. Do małych ogrodów wybrać można drzewa kolumnowe, które nie zabierają dużo miejsca albo krzewy owocowe.

Przy zakupie drzewek owocowych należy zwrócić uwagę czy są odporne na choroby, dzięki temu nie będziemy musieli korzystać z oprysków środkami chemicznymi, a nasze owoce będą o wiele smaczniejsze i zdrowsze niż te kupione w sklepie. Wystąpienie chorób drzew w naszym ogrodzie ograniczymy poprzez odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne, np. cięcie drzew, czy też wykorzystanie naturalnych środków ochrony roślin, np. wywary i wyciągi roślinne. Dzięki własnej uprawie wiemy co jemy. Owoce dojrzewające na drzewie i bez środków chemicznych mają same zalety. Mianowicie są źródłem witamin, makro i mikroelementów, mają także właściwości dietetyczne oraz działanie antywirusowe. Czego nie możemy powiedzieć o tych zakupionych chociażby w marketach. Owoce, które przeznaczone są na masową sprzedaż zrywane są jeszcze niedojrzałe, a zatem nie pobierają już substancji odżywczych z drzewa, przez co tracą na smaku i wartościach odżywczych. Przetwory z owoców naturalnych, pozbawionych chemii lepiej się przechowują, nie wspominając już o nieporównywalnych walorach smakowych.

Dodatkową zaletą, oprócz smacznych i zdrowych owoców, jest niski koszt „wyprodukowania” własnych owoców. Drogie środki ochrony roślin możemy zastąpić naturalnymi preparatami samodzielnie przygotowanymi. Glebę zaś wzbogacimy stosując np. kompost lub obornik, który na pewno bez problemu uzyskamy w każdym ogrodzie. Unikniemy w ten sposób zakupu sztucznych nawozów.

Czekając na uzyskanie wysokich plonów z naszego sadu musimy uzbroić się w cierpliwość, jednak świadomość tego, że zjemy zdrowe i smaczne owoce oraz satysfakcja z naszych osiągnięć ogrodniczych wynagrodzi nam czas i trud poświęcony na ich uprawę i pielęgnację.

Sprowadzając odmiany drzew i krzewów sprawdzonych odmian oraz pierwszej jakości chcemy aby nasi klienci byli zadowoleni z zakupów w naszej szkółce. W naszym asortymencie znajdą Państwo wiele odmian drzew jabłoni, gruszy, brzoskwiń, wiśni, czereśni, śliw, morele oraz nektaryny. Wśród krzewów owocowych znajdują się: borówki, jagoda kamczacka, porzeczki, agrest, porzeczkoagrest, maliny, truskawki oraz poziomki.

Aktualności Czytaj wszystkie aktualności

Bony Upominkowe

Zastanawiasz się nad prezentem dla bliskiej osoby – krewnego lub przyjaciela, który jest miłośnikiem ogrodu. Jeśli tak, możemy Ci pomóc. Oferujemy bony podarunkowe w wybranej …

Chelsea Flower Show

Zwycięski ogród z RHS Chelsea Flower Show 2021 | The Yeo Valley Organic Garden Nagroda: Gold Medal (Złoty medal), People’s Choice – Best Show GardenKategoria: …