Fagus sylvatica 'Purple Fountain’ Buk pospolity.

Szukając drzewa reprezentacyjnego nie można nie zastanowić się nad bukiem w odmianie ‘Purple Fountain’, który jest uważany za jedno z najpiękniejszych drzew.

Zdecydowanym aspektem, na który od razu zwraca się uwagę jest niezwykle piękny płaczący pokrój. Jego gałęzie przewieszają się wąsko, łukowato, aż do samej ziemi. Charakterystyczny jest także jego przewieszający się czubek, ale w przeciwieństwie do odmiany ‘Purpurea Pendula’, z której został wyselekcjonowany nie potrzebuje podparcia, by rosnąć w górę.

Posiada liście niezbyt duże, jajowate, w ciemno czerwonym kolorze, wpadające w purpurę, które pojawiają się dość późno, bo w połowie maja. Drzewo jest atrakcyjne nawet w okresie bezlistnym, głównie za sprawa swojego ciekawego pokroju i gładkiej ciemnej kory.

Buk ‘Purple Fountain’ lubi gleby żyzne, przepuszczalne, wapienne, stale wilgotne. Najlepiej się czuje na stanowiskach słonecznych i zacisznych, gdyż na odsłoniętych może przemarzać. Dobrze znosi cięcie, ale nie jest to konieczne. Rośnie bardzo wolno – po 20 latach może osiągnąć 4-5 metrów wysokości i do 2 metrów szerokości.

Jest to drzewo reprezentacyjne, dlatego nadaje się na solitery, ma przeważnie zastosowanie na froncie domów, przed instytucjami państwowymi, w centralnych miejscach ogrodu, nawet tych małych ze względu na swoje niewielkie rozmiary oraz w rabatach najbardziej wyeksponowanych.

W naszej szkółce znajdziecie Państwo tą odmianę, a także podobne płaczące: ‘Purpurea Pendula’ i ‘Pendula’. Zapraszamy również do naszego sklepu internetowego www.sklep.szkolkabielawni.pl.

Aktualności Czytaj wszystkie aktualności

SPRZEDAŻ CHOINEK

Na punkcie sprzedaży pojawiły się cięte choinki. W ofercie posiadamy świerk kłujący oraz jodłę kaukaską. Ceny kreują się od 60 zł do 200 zł. Zapraszamy …

DRUGIE ŻYCIE

Kupując drzewka świąteczne w donicy, które były wykopane z gruntu z bryłą korzeniową można dać im drugie życie wsadzając je po okresie świątecznym do swojego …

ŚWIĘTA TUŻ TUŻ …

Zapraszamy do punktu sprzedaży po drzewka świąteczne. W naszym asortymencie znajdą Państwo: świerk kłujący w pojemniku o wysokości do 180 cm , świerk kłujący ‘Super …